home >> >> O snusie
Fotka
O snusie
Zdjęcie główne

Snus to popularna w Szwecji, Finlandii i  Norwegii używka, sporządzana na bazie tytoniu. Postacią przypomina będącą w sprzedaży w Polsce tabakę, jednak w odróżnieniu od niej zażywana jest doustnie, przez umieszczenie jej za dolną lub górną wargą, skąd następuje wchłanianie nikotyny. Snus zawiera większe ilości nikotyny niż papierosy i MOŻE służyć jako bezdymna alternatywa ALE NIĄ NIE JEST!                                                Tobacco warning   

 

 

 Source: Swedish Match

Snus sporządza się z mieszaniny wysuszonych liści tytoniu i soli, która nawilżana jest gorącą parą wodną. Gotowy produkt zawiera około 50% wody i powinien być przechowywany w lodówce. Na rynku są w sprzedaży dwie podstawowe formy snusu:

  • original snus, lub inaczej lössnus ("luźny snus") to wilgotny proszek, który po uformowaniu palcami lub specjalnym urządzeniem o nazwie prismaster, umieszcza się za górną wargą,
  • portionssnus ("snus porcjowany"), sprzedawany w celulozowych woreczkach, nieco podobnych do tych używanych do parzenia herbaty, jednak znacznie od nich mniejszych. Portionssnus występuje ponadto w dwóch odmianach.
    • White, w suchych woreczkach
    • Original, również Black, w wilgotnych.

 

źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Snus

Snusing jest prostym, nowoczesnym i wyszukanym sposobem zażywania tytoniu. Nie czuć paskudnego  dymu i smrodu.  Nie trzeba żuć ssać i spluwać wystrczy umieścić go pod wargą i w ten sposób nikotyna wchłania sie do organizmu.